TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          24 października 2021

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości
i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Składka z przyszłej niedzieli na misje.

3. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie dzieci, młodzież i dorosłych o godz.16.00 w Krzywej i o godz.17.00 w Gładyszowie.

4. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte jak niedzielę. Msza Święta i Procesja na cmentarzu o godz.9.00 w Krzywej
i o godz.11.00 w Gładyszowie. 2 listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych.

5. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być
w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się
w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

6. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz.

Intencje Mszy św. od 25.10. – 31.10.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn16.00K† Bożena Hryc w 5 rocz. śm. o chwałę nieba od męża i dzieci z rodzinami.
Pn17.00† Tadeusz Kozubal gr.
Wt16.00K† Agata Majerczyk od wujka Krzysztofa
z Ropicy Polskiej.
Wt17.00† Tadeusz Kozubal gr.
Śr16.00K † Tadeusz Kozubal gr.
Śr17.00W 50 rocz. urodzin Stanisława o błog. Boże
i opiekę Matki Bożej w dalszym życiu rodzinnym z int. teściów.
Cz16.00K† Bogusława Lekowska od Bożeny i Romana Kicwak z dziećmi.
Cz17.00† Tadeusz Kozubal gr.
Pt16.00K† Tadeusz Kozubal gr.
Pt17.00W 10 rocz. urodzin Mai o błog. Boże i łaski płynące od Matki Najświętszej, Dary Ducha Św. na dalsze lata nauki i życia z int. rodziców
i siostry Wiktorii.
Sb16.00K† Antoni Floryan od Justyny i Bogusława Fiut.
Sb17.00† Tadeusz Kozubal zakończenie Mszy Św. gr.
Niedziela7.00† Józef Gamoń w 30 rocz. śm. z int. córki
z mężem.
Niedziela9.00 K† Marek Janik z int. taty.
Niedziela11.00† Joanna i Tadeusz Wawrzuta.