DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
18 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji
  i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom
  i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości
  w pielgrzymce wiary.
 3. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich
  w naszej modlitwie.
 4. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszej parafii
  o godz.16.30 w Krzywej i o godz.17.30 w Gładyszowie gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę.
 5. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.
 6. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
 • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

 

Intencje Mszy św. od 19.10. – 25.10.2020 r.

Dzień Intencja
Pn 17.30 † Stanisław Bachórz gr.
Wt 16.30

17.30

† Stefan Roman od znajomych.

† Stanisław Bachórz gr.

Śr 16.30

17.30

† Stefan Roman od kuzyna Jana Roman z rodziną.

† Stanisław Bachórz gr.

Cz 16.30

17.30

† Stefan Roman od Marii Mikuła z rodziną.

† Stanisław Bachórz gr.

Pt 17.30 † Stanisław Bachórz gr.
Sb 16.30

17.30

† Stefa Roman od bratowej Wiesławy z rodziną.

† Stanisław Bachórz gr.

Niedziela 7.00 † Joanna i w 22 rocznicę śmierci Tadeusz Wawrzuta ich rodziców, rodzeństwo, dzieci
i wnuki.
9.00 Krzywa † Bożena Hryc w 4 rocznicę śmierci.
11.00 † Stanisław Bachórz gr.