DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   11 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji
  i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.
 3. We wtorek zakończenie Nabożeństw Fatimskich, na które zapraszam do Gładyszowa o godz.17.30.
 4. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii życzliwością i gorącą modlitwą.
 5. W czwartek, 15 października, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego.
  Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.
 6. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej
  i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się codziennie o godz.16.30 w Krzywej i o godz.17.30
  w Gładyszowie. Wszystkich serdecznie zapraszam.
 7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty,
  na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej
  w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.

 

Intencje Mszy św. od 12.10. – 18.10.2020 r.

Dzień Intencja
Pn 16.30

17.30

† Katarzyna, Franciszka, Maria i Bronisława Grzesik.

† Stanisław Bachórz gr.

Wt 17.30 † Stanisław Bachórz gr.
Śr 16.30

17.30

† Stanisław Bachórz gr.

† Zofia Madzula w 9 rocznicę śmierci i † Andrzej Madzula.

Cz 16.30

17.30

† Stanisław Bachórz gr.

† Stanisław Wanat w 19 rocznicę śmierci od syna Ryszarda.

Pt 16.30

17.30

† Stanisław Bachórz gr.

† Barbara Wastag w 6 rocznicę śmierci.

Sb 16.30

17.30

† Maria, Stefania i Władysław.

† Stanisław Bachórz gr.

Niedziela 7.00 Msza Święta dziękczynna w intencji Konrada
i Kamila z okazji urodzin z prośbą
o błogosławieństwo Boże, opiekę Najświętszej Maryi Panny i światło Ducha Świętego z intencji rodziców.
9.00 Krzywa † Stefan Roman od mieszkańców Jasionki.
11.00 † Stanisław Bachórz gr.