DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   11 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

2. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży,
a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

3. We wtorek, 13 września, nabożeństwo fatimskie o godz. 18 w Krzywej na które serdecznie zapraszam.

4. Również we wtorek będzie zbiórka elektro – śmieci, które możemy składać na parkingu i będą one odebrane około 13.00.

5. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego
i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem.

6. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

7. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

8. W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.

9. W związku z trwającymi pracami w świątyni  w Gładyszowie, Msze Święte w tygodniu oraz niedzielna Msza poranna w kaplicy Domu Parafialnego, a niedzielna suma o 11.00 w Krzywej. Taki porządek będzie obowiązywał na czas trwania remontu.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzę doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła. 

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 13 września – Święty Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;

– piątek, 16 września – Święci Korneliusz (ok. 200-253) papież, orędownik jedności Kościoła, i Cyprian (ok. 210-258), biskup Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską.

Intencje Mszy św. od 12.09.22 – 18.09.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn, Śr – Sb17.15† Julia Bochenek gr.
Pn18.00† Zofia Stec w 3 rocz. śm. z int. wnuczki Agnieszki.
Wt18.00K† Julia Bochenek gr.
Śr18.00† Roman Pociecha z int. koła łowieckiego „Dzik’’ Gorlice.
Cz18.00† Stefan Roman z int. Teresy i Janusza Augustowskich z rodziną.
Pt18.00† Anna Czuchta z int. Ewy Smołkowicz z rodziną.
Sb18.00† Wiesław Lenard z int. synowej Anny i wnuków Piotra i Jakuba.
Niedziela7.00† Stanisław Wastag z int. rodziny.
Niedziela 9.00K† Józefa Król w 25 rocz. śm. z int. brata Czzesława z rodziną.
Niedziela 11.00K† Julia Bochenek gr.