DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    18 września 2022

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

3. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

4. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada Św. Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

5. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Św. Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.

6. W sobotę, 24 września, o godz. 14.00 przy Świątyni – Cerkwi Greckokatolickiej rozpoczną się Dożynki w Gładyszowie „Poświęcenie chleba dożynkowego”, na które zaprasza: Rada Sołecka, Radny, Koło Gospodyń Wiejskich i Sołtys.

7. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

8. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;

– środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

– piątek, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii.

Intencje Mszy św. od 19.09.22 – 25.09.2022 r.

Pn – Śr, Pt, Sb17.15† Julia Bochenek gr.
Pn18.00† Anna Czuchta z int. Zofii Olejarz.
Wt18.00† Wiesław Lenard z int. Eugenii i Józefa Łazarek.
Śr18.00† Roman Pociecha z int. Janusza Kuś z rodziną.
Cz7.00† Stefan Roman z int. Tadeusz i Marty Krztoń.
Cz7.45† Julia Bochenek gr.
Pt18.00Ks. Stanisław Gąsior z int. Caritas z Gładyszowa.
Sb18.00† O. Zdzisław Szymczycha w 2 rocz. śm. od rodziny Wawrzutów.
Niedziela7.00† Julia Bochenek gr.
Niedziela 9.00K† Włodzimierz Sarnecki w 1 rocz. śm. z int. syna Mariusza z rodziną.
Niedziela 11.00K† Janusz Serwoński z int. siostry z rodziną.