CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                   31 marca 2019

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia
    dla całej ludzkości.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek
    o godz.16.00 w Krzywej, a o godz.17.30
    w Gładyszowie. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – Matki Bolesnej oddamy w sobotę. Spowiedź święta w piątek w godz.15.45
    w Krzywej i od godz.17.15 w Gładyszowie.
  3. Trwamy w wielkopostnej zadumie
    i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz.16.00 i 17.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.9.00 i 11.00.
  4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz.14.30.
  5. W piątek wyruszymy z Drogą Krzyżową pod Krzyż na górze bezpośrednio po Mszy Św., jeśli tylko będzie dobra pogoda. Zabierzmy ze sobą świece, śpiewniki, latarki by bezpiecznie pokonać drogę i cało wrócić do domu. Zaprośmy do wspólnej modlitwy bliskich, przyjaciół, znajomych.
  6. Przygotowując się do Świąt Paschalnych,
    w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominam o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”. Pragnąc umożliwić wiernym nie tylko wypełnienie przykazań, ale nade wszystko dobre przygotowanie do Świąt Wielkanocnych zapraszam do spowiedzi świętej. Parafialna spowiedź odbędzie się 10 kwietnia 2019 r.
  7. Od poniedziałku Msze Święte w parafii
    o godz.18.00.
  8. Spotkanie z bierzmowanymi i rodzicami
    w środę o godz.18.00.
  9. Bardzo proszę o przygotowanie dekoracji świątecznych mieszkańców bloku nr 113.
  10. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni,
    na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  11. Zachęcam do lektury Pisma Św. i prasy katolickiej jako dobrego przygotowania
    do zbliżających się świąt.
  12. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.

Intencje Mszy św. od 1.04. – 7.04.2019 r.

Pn 17.30

† Andrzej Radzik z int. Jana Obrzut z rodziną.

† Jerzy i Maria.

Wt 17.30

† Andrzej Radzik z int. Katarzyny i Marka Jędrusików.

† Julia Kozyra w 7 dzień po śmierci od synowej Emilii.

Śr 17.30

† Mieczysław Asyngier.

† Bronisław i Tadeusz.

Cz 7.00 Mieczysław Asyngier.
Pt 16.00 K † Andrzej Radzik z int. Henryka Radzika z rodziną z Ptaszkowej.
17.30 O dobre przygotowanie naszej parafii do spowiedzi Wielkanocnej z intencji Matek Różańcowych.
Sb 17.30                                   18.00 Andrzej Radzik z int. rodziny Koralowskich z Ptaszkowej.

Mieczysław Asyngier.

Niedziela 7.00 † Józef i Anna Gamoń z intencji córki z rodziną.
9.00 Krzywa Mieczysław Asyngier.
11.00 † Józef Broda w 45 rocz. śmierci z intencji córki.