PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                             7 kwietnia 2019

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.
  2. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Spowiedź Wielkanocna
    w naszej parafii środę od godz.16.30
    w Krzywej,
    a od godz.18.00 w Gładyszowie.
  3. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym niedzielę o godz.9.00 i 11.00.
  4. Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek o godz.17.30 w Gładyszowie, a o godz.18.30
    w Krzywej po wiosce rozważania przygotuje
    i poprowadzi młodzież przygotowująca się
    do sakramentu bierzmowania.
  5. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Serdecznie zachęcam do przygotowania palm na konkurs.
  6. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, poświęcone przygotowaniu świątecznej liturgii, w sobotę.
  7. Bardzo proszę mieszkańców bloku nr 113
    o przygotowanie świątecznych dekoracji
    w świątyni.
  8. Solenizantom i jubilatom składam życzenia obfitych Bożych darów.

Intencje Mszy św. od 8.04. – 14.04.2019 r.

Pn Poza parafią † Andrzej Radzik z int. Marii Rzemińskiej z Białej Niżnej.
Wt 17.30

† Andrzej Radzik z int. Stanisława Peryl.

† Franciszek Bliźniak  † Jadwiga Tlamacz.

Śr 16.30

Za parafian

† Mieczysław Asyngier.

Cz 7.00 Mieczysław Asyngier.
Pt 18.30 K † Mieczysław Asyngier.
17.30 † Jullia Kozyra od rodziny Ciapajów.
Sb 18.00 Mieczysław Asyngier.
Niedziela 7.00 † Józefę Łopotycz – Korczyńską.
9.00 Krzywa Za Parafian.
11.00 † Barbara Gruszkowska