V NIEDZIELA WIELKANOCNA

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                       29 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów.
 2. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.
 3. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
 4. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17.30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
 5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.
 6. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszam jak w każdą niedzielę. W tym dniu z racji pierwszego czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Spowiedź w Krzywej o 16.00 zapraszam dzieci i rodziców przed I Komunią następnie Msza św., a w Gładyszowie spowiedź od 17.30 i Msza św., dzieci i rodzice przed I Komunią spowiedź od godz. 19.00. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serca Maryi.
 8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii
  I Komunia Święta o godz.11.00.
 9. Dziękuję rodzinie za posprzątanie kościoła na niedzielę, na przyszłą niedzielę proszę o sprzątanie i porządek w obejściu kościoła rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 10. Życzę, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

Intencje Mszy św. od 30.04. – 6.05.2018r.

Dzień Intencja
Pn  † Piotr Grendysa gr. zakończenie.
Wt † Eugeniusz Roman w 30 dzień po śmierci z int. żony.
Śr † Bożena Ruman.
Czwartek 7.00 † Anna Bolisęga w 20 rocz. śm. z int. wnuczki Celiny z rodz.
9.00 Krzywa † Maria Bąk w rocz. śm., Jan i Augustyn.
11.00 † Roman Królczyk od chrześniaka Piotra z rodz.
Pt 16.30

      18.00

† Edward Hryc w 16 rocz. śm.od rodziny.

† Celina Grebla.

Sb † Bożena Ruman.
Niedziela 7.00 Z int. Róży o szczęśliwe zdanie egzaminów dojrzałości dla maturzystów z naszej parafii i opiekę N. M. Panny oraz Dary Ducha Świętego.
9.00 Krzywa Z Róży o błog. Boże dla sióstr i opiekę N. M. Panny.
11.00 I KOMUNIA ŚWIĘTA MSZA W INTENCJI DZIECI I ICH RODZIN.