VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                     6 maja 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.
  2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Dni Krzyżowe. Dzieci przeżywają Biały Tydzień.
  3. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszam na Msze Świętą.
  4. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 18.00, wieczorem spotykamy się przy kapliczkach.
  6. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.
  7. Serdeczne podziękowanie dla rodaka ks. dr prałata Bogusława Połcia za dar 1500 zł na potrzeby parafii.
  8. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę o sprzątanie świątyni.
  9. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

Intencje Mszy św. od 7.05. – 13.05.2018r.

Pn – Sb

Śr Krzywa 19.00

† Bożena Ruman.

O łaskę zdrowia, ulgę i siłę w cierpieniu dla ks. Piotra Ciuby po nieszczęśliwym wypadku.

Niedziela 7.00 † Anna i Michał Durlak.
9.00 Krzywa † Barbara Konieczko w 8 rocz. śm. z int. rodziny.
11.00 † Stanisława i Bronisław Dwojak.