TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          1 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawię o stałych godzinach. Do chorych udam się w piątek od godz. 14.30.
  3. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będę szczególnie modlił się za chorych parafian podczas Mszy Świętej o godz. 16.00 w Krzywej a o godz. 18.00 w Gładyszowie. Spowiedź pół godziny przed nabożeństwami. Również w piątek odbędzie się koncert muzyki cerkiewnej godz. 19.00 będziemy gościli chór z Lwowa. Serdecznie zapraszam wszystkich.
  4. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcam do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.
  5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  6. Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VII – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.

Intencje Mszy św. od 2.07. – 8.07.2018r.

Dzień Intencja
Pn  18.00

Wt 8.00

Śr, Cz, Sb  18.00

Pt Krzywa 16.30

18.00

† Roman Królczyk gr.

† Roman Królczyk gr.

† Roman Królczyk gr.

 

 † Roman Królczyk gr.

Z int. Matek Różańcowych za chore panie Czuchta i Wanciak o łaskę zdrowia.

Niedziela 7.00 † Andrzej Maciej w rocz. śm.
9.00 Krzywa † Roman Królczyk gr.
11.00 † Władysław Korzeniowski w rocz. śm. † Maria i zm. z rodz.