UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA                              24 czerwca 2018

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.
    Nasza parafia obchodzi dzisiaj Odpust ku czci Św. Jana Chrzciciela.
  2. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte jak w każdą niedziele. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam codziennie o godz. 18.00.
  4. Serdecznie dziękuję rodzinom za przygotowanie świątyni i otoczenia na Uroczystości Odpustowe, na przyszła niedzielę proszę kolejną rodzinę.
  5. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecam szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.
  • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

Intencje Mszy św. od 25.06. – 1.07.2018r.

Pn – Wt

Śr – Cz 8.00

Krzywa

Pn – Cz 16.30

† Bolesław Zarzycki gr.

† Wioletta Wiktor

Uroczystość Św. Piotra i Pawła

7.00 † Bolesław Zarzycki gr.
9.00 Krzywa † Danuta Bajorek.
11.00 W intencji parafian.

† Władysław Przybyłowicz

9.00 Krzywa † Roman Królczyk gr. rozpoczęcie.
11.00 † Momot Jan i Maria w 10 rocz. śm.