TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     29 października 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła. Obchodzimy dzień poświęcenia naszej świątyni. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla fundatorów, budowniczych i dobrodziejów.

2. We wtorek 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie w świątyni i tym, którzy modlitwę różańcową odmawiali w domu.

3. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o 7.00, 9.00, 11.30. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 i 11.30 wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.

4. W czwartek, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszam na Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 15.00 w Gładyszowie, a o godz. 9.00 w Krzywej. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 i 15.00 procesja na cmentarz. Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych. Czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele.

5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6. W dniach od 1- 8 listopada będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach. Poza dniami kiedy inaczej podano, w Krzywej o godz. 16.00,
a w Gładyszowie o godz. 17.00.

7. Najbliższy piątek, 3 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.00 w Krzywej i o godz. 17.00 w Gładyszowie; spowiedź od godz. 15.30 i od godz.16.30. Do chorych pojadę od 14.00.

8. Sobota, 4 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

9. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej.

10. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i udekorowanie na Wszystkich Świętych, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

11. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

  • 4 XI – Święty Karol Boromeusz, biskup Mediolanu, reformator Kościoła.

Intencje Mszy św. od 30.10.2023 – 5.11.2023r.

DzieńGodzinaIntencja
Poniedziałek16.30
17.30
† Ryszard Rydarowicz – zakończenie gregorianki
† Edward Cieciora w r. śmierci
Wtorek16.30K
17.30
W intencji Bogu wiadomej
W intencji Bogu wiadomej
Środa7.00
9.00
 
11.30
Za zmarłych z rodziny
† Helena i Józef Reguła i za synów Zdzisława, Stanisława, Tadeusza i siostrę Marię
Za Parafian
Czwartek7.00
9.00K
15.00
W intencji Bogu wiadomej
Za zmarłych z rodziny Włodarczyk
Za Parafian
Piątek16.00K
17.00
† Stanisław Olejarz w 40 r. śmierci
W intencji dusz w czyśćcu cierpiących, zwłaszcza mieszkańców parafii i członków naszych rodzin o życie wieczne w niebie z intencji Matek Różańcowych
Sobota16.00K 17.00W intencji Bogu wiadomej
Maria Łukasik i cała rodzina
Niedziela7.00† Ewa Jędrzejewska i Władysław Gruca
Niedziela9.00K† Eugeniusz Lekowski
Niedziela11.00† Za Parafian