TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 stycznia 2024

1. Trzecia niedziela zwykła, którą dziś przeżywamy, jest niedzielą Słowa Bożego. Odszukajmy w naszych domach Pismo św. i przeczytajmy z uwagą przynajmniej krótki tekst.

2. Dziś, 21 stycznia, obchodzimy Dzień Babci, a w jutro, 22 stycznia, Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych babć i dziadków. Módlmy się o dary Boże potrzebne żyjącym na ziemi, a dla zmarłych o radość życia wiecznego.

Panie, Boże naszych ojców, Ty wybrałeś świętych Joachima i Annę na rodziców Maryi, która została Matką Twojego wcielonego Syna, * przez ich wstawiennictwo ześlij na nasze babcie i naszych dziadków obfite błogosławieństwo i daj im osiągnąć zbawienie obiecane Twojemu ludowi. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

3. W czwartek 25 stycznia kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni na niedzielę, ofiarę na kwiaty. Na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

5. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:

24 I – św. Franciszek Salezy, Biskup i Doktor Kościoła

25 I – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

26 I – święci Tymoteusz i Tytus, Biskupi

Intencje Mszy św. od 22.01.2024 – 28.01.2024r.

DzieńGodzinaIntencja
Poniedziałek7.00† Anna Nowak gregorianka