SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY              22 maja 2022

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział
w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.  Również jutro będziemy gościć chór Fatima z parafii w Rożnowicach, jutrzejsze nabożeństwo majowe w Gładyszowie o godz. 19.00.

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia
o naszych mamach. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo
i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

5. W piątek, 27 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

7. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego po Mszy Świętej o godz. 11.00.

8. 11 czerwca jest organizowana pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Krakowa, będziemy w Łagiewnikach u Bożego Miłosierdzia i Centrum Św. Jana Pawła. Wszystkich chętnych bardzo proszę o kontakt do poniedziałku.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę Bożego błogosławieństwa
i opieki Matki Zbawiciela.

W tym tygodniu patronuje nam:

– poniedziałek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.

Intencje Mszy św. od 23.05.22 – 29.05.2022 r.

Pn – Sb16.30K† Maria Kramarz gr.
Pn19.00W int. młodzieży bierzmowanej z naszej parafii
i ich rodziny o błog. Boże, światło Ducha Św.
i opiekę Maryi.
Wt18.00† Zofia z okazji imienin i Andrzej Madzula w 11 rocz. śm. od dzieci z rodzinami.
Śr18.00† Genowefa Kordek w 3 rocz. śm. od siostry Zofii z rodz.
Cz18.00† Henryk Dąbrowski.
Pt18.00† Roman Pociecha od rodzin Wawrzuta i Błajek.
Sb18.00† Wiesław Lenard od Małgorzaty i Piotra Lazarek z rodz.
Niedziela7.00O łaski płynące dla rodziny za przyczyną ś.p. Karolinki, pomoc Bożą i opiekę Maryi.
Niedziela9.00K† Maria Kramarz gr.
Niedziela11.00† Stanisław Dworak od syna Janusza.