PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY             15 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. 

2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

4. Nabożeństwa majowe w naszej parafii codziennie o godz. 16.30 w Krzywej i o godz. 18.00 w Gładyszowie. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

W tym tygodniu patronuje nam:

– poniedziałek, 16 maja – Święty Andrzej Bobola (1591-1657), jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski.

Intencje Mszy św. od 16.05.22 – 22.05.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn7.00† Katarzyna Waszczyszak gr.
Wt16.30K† Agata Majerczyk od Małgorzaty i Jana Masztafik.
Wt – Śr18.00† Katarzyna Waszczyszak gregoriańskie i ich zakończenie.
Śr16.30K† Bogusława Lekowska od Marka Kuczaja z rodz.
Cz – Sb16.30K† Maria Kramarz początek Mszy Świętych gregoriańskich.
Cz18.00† Anna Czuchta od chrześnicy Renaty z rodz.
Pt18.00† Ferdynand Moser od sąsiadów.
Sb18.00† Roman Pociecha od Róży Matek z Gładyszowa.
Niedziela7.00† Maria Kramarz gr.
Niedziela9.00K† Kazimierę Król i Marię Medwid z okazji Dnia Matki i w 7 rocz. śm. Kazimiery od Anny i Czesława z rodz.
Niedziela11.00W int. ks. Bogusława Połcia w 31 rocz. święceń kapłańskich z podziękowaniem za dar Kapłaństwa, za 31 lat posługi w służbie Bogu i ludziom z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej, zdrowie i wytrwałość na dalsze lata pracy w Chrystusowym Kościele z int. rodziców.