PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    5 luty 2023

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

2. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

3. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby
i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 16.00 w Krzywej i o godz. 17.00 w Gładyszowie.

4. Dziękuję rodzinom za posprzątanie świątyni i rozebranie dekoracji świątecznych, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta.

Intencje Mszy św. od 6.2.22 – 12.02.2023 r.

Pn16.00† Roman Pociecha z int. Ewy i Sławomira Kawa.
Wt8.00† Wiesław Lenard z int. rodziny Gruca i Drąg.
Śr16.00† Józef Wanciak z int. córki Danuty.
Cz8.00† Roman Pociecha z int. Grzegorza i Marzeny Martuś z Tuchowa.
Pt17.00† Ks. Stanisław Gąsior z int. rodziny Bolisęga.
Sb16.00K† Władysław Dudka z int. znajomych.
Sb17.00† Anna Czuchta z int. uczestników pogrzebu.
Niedziela7.00† Władysław Dudka z int. znajomych.
Niedziela9.00K† Feliks Bardo w 70 r. śm. z int. córki z mężem.
Niedziela11.00W int. Julii Marii Hawryłczak o błog. Boże i opiekę N.M. Panny z okazji chrztu świętego oraz dla rodziców i brata Kamila.