CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      29 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej parafii o godz. 16.00 w Krzywej i o godz. 17.00 w Gładyszowie.

3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania.

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i spowiedź od godz. 15.45 w Krzywej i Msza Święta, o godz. 16.45 w Gładyszowie i Msza Święta. Do chorych z posługą pojadę od godz. 14.30.

– w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. Również w piątek 3 lutego czcimy Św. Błażeja i w tym dniu święcimy jabłka, które mają nas chronić przed chorobami gardła, odbywa się błogosławieństwo świecami.

5. W niedzielę wspominamy Św. Agatę szczególną orędowniczkę w ochronie od pożarów, tym dniu poświęcenie wody, chleba i soli. Najbliższa niedziela, będzie pierwszą niedzielą miesiąca.

6. Dziękuję za posprzątanie świątyni i złożoną  ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę. 

7. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności..                                                                                                                                                                                                                        

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

–  niedziela, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.

Intencje Mszy św. od 29.01. – 5.02.2023 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn7.00† Ks. Stanisław Gąsior gr.
Wt7.00† Ks. Stanisław Gąsior zakończenie Mszy Świętych gr.
Śr17.00† Jan i Czesław Skoczeń z int. brata Eugeniusza Skoczeń.
Cz16.00† Ks. Andrzej Garbarz.
Cz17.00† Władysław Gruca w 4 rocz. śm. z int. córki Barbary z rodziną.
Pt16.00† Ks. Zygmunt Mularski.
Pt17.00W int. dzieci z naszej parafii, które przebywają na feriach o błog. Boże i opiekę N.M. Panny w czasie wypoczynku z int. Matek Różańcowych.
Sb17.00† Eugeniusz Stec w 3 rocz. śm. z int. wnuczki Agnieszki.
Niedziela7.00† Ks. Bolesław Bawiec w 6 rocz. śm.
Niedziela9.00K† Danuta Konieczko z int. rodziny.
Niedziela11.00Msza Św. dziękczynna w int. Anny Bolisęga z okazji 75 rocznicy urodzin z prośbą o Boże błog. i opiekę N.M. Panny dla jubilatki z int. córki z rodziną.