PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  7 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.
  2. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. O godz.15.30 w Krzywej i o godz.17.00 w Gładyszowie, w szczególny sposób będę się modlił za chorych i udzielę Sakramentu chorych
    w czasie Mszy. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej, a wcześniej w spowiedzi.
  3. W sobotę o godz.19.30 zmarła † Emilia Niemasik mama ks. Zbigniewa. Polecajmy Ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie. Data pogrzebu będzie wiadoma w poniedziałek.
  4. Dziękuję rodzinie państwa Wanciak za złożoną ofiarę na kwiaty.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

 

Intencje Mszy św. od 8.02. – 14.02.2021 r.

Dzień Intencja
Pn 17.00 † Stefan Roman od siostry Zofii i chrześniaka Andrzeja.
Wt 17.00 † Albina Mężyk od bratowej z Renatą z Szerzyn.
Śr 17.00 † Stefan Roman od Moniki Mężyk.
Cz 15.30 † Albina Mężyk od Marii Roman z Racławic.
17.00 † Stefan Roman od Moniki Mężyk.
Pt 17.00 † Albina Mężyk od kuzynki Władysławy Chrostowskiej z rodziną.
Sb 17.00 † Stefan Roman od Teresy i Jana Roman.
Niedziela 7.00 † Albina Mężyk od kuzynki Janiny Makowiec.
9.00 Krzywa † Jan w rocznicę śmierci, Augustyn i Maria.
11.00 † Walenty Cyrek w 5 rocznicę śmierci z intencji żony Bronisławy.