CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         31 stycznia 2021

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj
    w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.
  2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec
    o godz.16.00 w Krzywej i o godz.17.00 w Gładyszowie. Pamiętajmy
    o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu
    i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali
    i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.
  3. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa jabłek św. Błażeja.
  4. Pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe i święte powołania do służby Bogu w Kościele.
  5. W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszach Świętych w Krzywej i Gładyszowie błogosławieństwo chleba, soli i wody.
  6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. O godz.15.45 spowiedź
    w Krzywej i Msza Święta, o godz.17.00 spowiedź w Gładyszowie i Msza Święta. Do chorych i cierpiących z posługą udam się od godz.14.30.
  7. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, w którą będzie okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.
  8. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Intencje Mszy św. od 1.02. – 7.02.2021 r.

Pn 7.00 † Albina Mężyk od rodziny Mężyków z Podlesia.
Wt 16.00 † Stefan Roman od Marty Łoch.
17.00 † Władysław Gruca w 2 rocznicę śmierci z intencji żony.
Śr 17.00 † Albina Mężyk od Ireny Jodłowskiej z rodziną.
Cz 17.00 † Stefan Roman od Marty Łoch.
Pt 16.00 † Albina Mężyk od Stanisławy Oleksiak.
17.00 W intencji chorych i cierpiących fizycznie
i duchowo z naszej wspólnoty parafialnej od Matek Różańcowych.
Sb 17.00 † Stefan Roman od chrześniaka Franciszka
z rodziną.
Niedziela 7.00 † Ks. Bolesław Bawiec w 4 rocznicę śmierci
z intencji Ewy.
9.00 Krzywa † Albina Mężyk od chrześnicy Alicji z rodziną
z Szerzyn.
11.00 † Stefan Roman od szwagra Jana Tybora.