NARODZENIE PAŃSKIE

NARODZENIE PAŃSKIE             25 grudnia 2022

l. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas.

2. Jutro drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego, Świętego Szczepana, diakona i męczennika, Msze święte jak w niedzielę o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby KUL i UPJPII. Gorąco polecam tę zbiórkę ofiarności Parafian!

3. We wtorek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. Janowy Prolog o Słowie, które stało się Ciałem, jest wyróżniającym się tekstem w bożonarodzeniowej liturgii słowa. W tym dniu święci się wino, zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17.00 do Gładyszowa.

4. W środę, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania niewinnego, zwłaszcza nienarodzonego jeszcze życia.

5. W piątek, 30 grudnia, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.

6. W sobotę, 31 grudnia, Św. Sylwestra, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszej parafii, które będziemy celebrowali o godz. 16.00 w Gładyszowie i o godz.10.00 w Krzywej, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

7. W najbliższą niedzielę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2023. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie.

8. W naszej parafii rozpocznie się wizyta duszpasterska, zwana kolędą.

– środa Jasionka od godz. 9.00

– czwartek Krzywa od godz. 9.00

– piątek Gładyszów od Państwa Kukuczka do Państwa Kozyra od godz. 9.00

9. Serdecznie dziękuję rodzinom za przygotowanie dekoracji na Święta Bożego Narodzenia, zmianę obrusów i posprzątanie świątyni.

Intencje Mszy św. od 26.12.22 – 1.1.2023 r.

Pn Św. Szczepana7.00W intencji parafian.
Pn Św. Szczepana9.00 KW intencji parafian.
 Pn Św. Szczepana11.00† Ks. Stanisław Gąsior z int. rodziny Połciów.
Wt17.00† Anna Czuchta z int. uczestników pogrzebu.
Śr7.00† Roman Pociecha z int. synowej Doroty i wnuka Grzegorza.
Cz7.00† Wiesław Lenard z int. Ewy i Władysława Smołkowicz.
Pt7.00† Roman Pociecha z int. Doroty Kawa.
Sb10.00K† Piotr Polański w 1 rocz. śm.
Sb16.00W intencji parafian.
Niedziela7.00† Ks. Stanisław Gąsior z int. rodziny Kruczek.
Niedziela9.00KW intencji parafian.
Niedziela11.00† Janusz Serwoński z int. Tomka z rodziną.