JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA           

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA      20 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei
i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

2. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.

3. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

5. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę, oraz bardzo proszę o przygotowanie dekoracji adwentowej i zmianę obrusów.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 22 listopada – Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– czwartek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.

Intencje Mszy św. od 21.11.22 – 27.11.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn17.00† Ryszard Kowalik.
Wt17.00† Roman Pociecha z int. szwagierki Lucyny z Brzezin.
Śr17.00† Anna Czuchta z int. uczestników pogrzebu.
Cz17.00† Ks. Stanisław Gąsior z int. Matek różańcowych.
Pt17.00† Adam Grzesik w 15 rocz. śm.
Sb17.00Msza Święta dziękczynna za wszelkie łaski otrzymane od Boga i Najświętszej Maryi Panny dla Ewy Baranowskiej w 50 rocz. urodzin z prośbą o dalszą opiekę, Światło Ducha i zdrowie z int. męża Pawła z córkami.
Niedziela7.00† Wiesław Lenard z int. Anny i Radosława Warzecha z dziećmi.
Niedziela 9.00KW 65 rocz. ślubu Barbary i Eugeniusza Król z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o dalsze błog. Boże, opiekę N.M. Panny, zdrowie na dalsze lata życia małżeńskiego z int. syna Zbigniewa z żoną Agatą i dziećmi Małgorzatą, Bartłomiejem i Gabrielą.  
Niedziela 11.00† Józef Gajewski w 12 rocz. śm. z int. żony z córkami.