IV NIEDZIELA ZWYKŁA

IV NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                          28 stycznia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.
  2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. We Mszy Świętej o godz. 17.00, a o 16.30 spowiedź, będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi w Krzywej od godz. 15.45 a po niej Msza Św., w Gładyszowie spowiedź od 16.45 a następnie Msza Św.
  5. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00 w Gładyszowie a o godz. 16.00 w Krzywej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławię świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.
  6. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 17.00. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.
  8. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
  9. Przypominam o dzisiejszym spotkaniu grup o godz. 15.00 i raz jeszcze serdecznie zapraszam.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.

Intencje Mszy św. od 29.01. – 04.02.2018 r.

Dzień Intencja
Pn – Wt † Józef  Wywióra gr. – zakończenie Mszy Św. gr.
  Śr – Cz – Sb

Godz.17.00

† Tadeusz Panek gr. – początek Mszy Św. gr.
Piątek Gładyszów 7.00 † Tadeusz Panek gr.
Krzywa 16.00 W int. Parafian
Gładyszów17.00 Z Róży o trwałe i szczęśliwe małżeństwa.
Niedziela Gładyszów 7.00 W int. Anny Bolisęga z okazji 70 rocz. urodzin int córki z rodziną.
Krzywa 9.00 W int. Róży
Gładyszów11.00 † Ks. Bolesław Bawiec w 1 rocz. śm. z int. parafian z Gładyszowa.