III NIEDZIELA ZWYKŁA

III NIEDZIELU ZWYKŁA

21.01.2018r.

1 Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

1. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.
  2. Msze Św. w tym tygodniu o godz. 17.00.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie Kolędowe na plebani serdecznie zapraszam Radę Parafialną, Koło Gospodyń, Róże Różańcowe, Caritas.
  4. Serdeczne Bóg Zapłać rodzinie za posprzątanie kościoła. Na ten tydzień o sprzątanie proszę kolejną rodzinę.
  5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę wielu łask Bożych.

W tym tygodniu patronują nam:

• 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.
  • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.
  • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

Intencje Mszy św. od 22.01. – 28.01.2018r.

Pn – Sb † Józef Wywióra gr.
Niedziela 7.00 † Ks. Bolesław Bawiec z okazji imienin.
9.00 Krzywa † Józef Wywióra gr.
11.00 † Barbara i Michał Wastag i wnuk Zdzisław.