II NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                      kwietnia 2018

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękuję za zebrane dzisiaj ofiary materialne. Zachęcam także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
 3. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy,
  a później spotkanie parafialnego zespołu Caritas na plebanii.
 4. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta o godz. 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.
 5. W poniedziałek, 9 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.
 6. Zapraszam w piątek na Mszę Świętą o godz. 18.00 młodzież z kasy 2 Gimnazjum i z klasy 7 Szkoły Podstawowej, rozpoczną oni spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
 7. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
 9. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

Intencje Mszy św. od 9.04. – 15.04.2018r.

Dzień Intencja
Pn

 

 

Wt – Sb

1.      † Eugeniusz Roman w 7 dzień po śmierci z int. od chrześnicy Agnieszki z rodziną.

2.      † Piotr Grędysa gr.

      † Piotr Grędysa gr.

Niedziela 7.00 † Barbara Gruszkowska w 7 rocz. śm. od córki z rodziną.
9.00 Krzywa † Piotr Grędysa gr.
11.00 † Barbara i Michał Wastag w rocz. śm.