NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA WIELKANOCNA                                    ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO            1 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.
  2. Msze Święte dzisiaj według porządku świątecznego. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Jana Pawła II na czele.
  3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego. Msza Święta w czwartek i piątek w Krzywej o godz. 16.30, a w Gładyszowie o 18.00.
  5. Codziennie o godz. 18.00 w Gładyszowie odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.
  6. Jutro przypada 13 rocznica przejścia do domu Ojca papieża Polaka św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jego życie i dzieło. Módlmy się za jego wstawiennictwem w intencjach Ojca Świętego i całego Kościoła.
  7. Bardzo dziękuję za udekorowanie świątyni na czas Świąt Wielkanocnych, na przyszłą niedzielę proszę kolejną rodzinę o sprzątanie. Serdeczne Bóg zapłać braciom strażakom z Gładyszowa i Krzywej za służbę przy Bożym Grobie i przygotowanie ogniska, procesji w Wielką Sobotę. Również bardzo dziękuję paniom za przygotowanie poczęstunku na plebani.
  8. Pamiętam o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszam dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana.

Intencje Mszy św. od 2.04. – 8.04.2018

Dzień Intencja
Pn godz.7.00

 

godz.9.00

godz.11.00

Int. Matek Różańcowych Msza dziękczynna za dobrze przeżyty czas Wielkiego Postu z prośbą o Boże bł. I opiekę NMP dla ich rodzin/

† Piotr Grędysa gr.

Msza Św. dziękczynna w 10 rocz. ślubu Wiesława i Bernadetty o bł. Boże potrzebne łaski i zdrowie na dalsze lata życia dla całej rodziny.

Wt – Sb Gładyszów 18.00 † Piotr Grędysa gr.
Cz Krzywa 16.30 † Bożena Hryc od wnuków.
Pt Krzywa 16.30 Msza Św. dziękczynna za szczęśliwą operację z prośbą powrotu do zdrowia i opiekę NMP dla Marii.
Niedziela 7.00 † Piotr Grędysa gr.
Niedziela 9.00 Krzywa Z int. Matek Różańcowych z prośbą o nieustanny rozwój wiary, nadziei i miłości i za dobrze przeżyte Święta Wielkanocne.
11.00 W int. Parafialnego zespołu Caritas.