DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                    3 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.
  2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.
  3. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 18.00.
  4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała nabożeństwa w Krzywej o godz. 16.00, a w Gładyszowie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam dzieci na procesje i do uroczystego błogosławieństwa, w tym dniu poświęcenie wianków.
  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa.

Intencje Mszy św. od 4.06. – 10.06.2018 r.

Dzień Intencja
Pn – Wt

Śr

Cz – Sb

Krzywa

Pn – Wt

Śr

Cz  

† Bolesław Zarzycki gr.

† Anna Horbal z int. Koła Gospodyń Wiejskich z Gładyszowa.

† Bolesław Zarzycki gr.

 

† Stanisław Panek.

† Bolesław Zarzycki gr.

† Stanisław Panek.

Niedziela 7.00 † Bolesław Zarzycki gr.
9.00 Krzywa † Stanisław Panek.
11.00 † Helena Malarz w 1 rocz. śm. z int córki z rodziną.