NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                        27 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
  2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane jak w każdą niedzielę. O godz. 9.00 w Krzywej, a o godz. 11.00 w Gładyszowie zgromadzimy się w kościele i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszych miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.
  3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00 w Gładyszowie, a o godz. 16.30 w Krzywej.
  4. Do czwartku zapraszam codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 18.00, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
  5. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 16.30 do Krzywej, a o godz. 18.00 do Gładyszowa zapraszam zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka. Spowiedź z okazji pierwszego piątku o godz. 16.00 w Krzywej, a o godz. 17.30 w Gładyszowie. Do chorych wyjadę o godz. 14.30.
  6. Dziękuję za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  7. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Intencje Mszy św. od 28.05. – 3.06.2018r.

Dzień Intencja
Pn -Wt † Stanisław Panek.
Śr W int. ks. Radosława Olejarz w 9 rocz. święceń kapłańskich o błog. Boże i opiekę NM Panny w posłudze kapłańskiej z int. babci Zosi.
Czwartek Uroczystość Bożego Ciała 7.00 W int. Parafian
9.00 Krzywa † Stanisław Panek
11.00 † Julia Warzecha w 35 rocz. śm.
Pt 16.30

18.00

† Bolesław Zarzycki początek Mszy gr.

Od Matek Różańcowych w int. matek i ojców naszej parafii.

Sb 16.30

18.00

† Stanisław Panek.

† Bolesław Zarzycki gr.

Niedziela 7.00 † Bolesław Zarzycki gr.
9.00 Krzywa 1. W int. dzieci z okazji rocznicy I Komunii Św.

2. † Bożena Hryc int. dzieci.

11.00 † Jacek Drąg w 4 rocz. śm. z int. rodziców.