DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                   5 grudnia 2021

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą.

2. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszach Świętych.

3. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

4. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
W naszej parafii Uroczysta Msza Święta Odpustowa w Krzywej o godz. 17.00. Na tej Mszy Świętej dzieci z kl. III otrzymają poświęcony Medalik.

5. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz.16.00 i 17.00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Zabierzmy ze sobą lampiony.

6. Zachęcam także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

7. Gościmy w naszej parafii Harcerzy i Drużynowych z Hufca ZHP Kolbuszowa im. Janka Bytnara wraz z komendantką hm. Julitą Stępień
i ks. Mateuszem Chmielewskim z diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej.

8. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcam do wsparcia tej inicjatywy.

9. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.

Intencje Mszy św. od 6.12. – 12.12.2021 r.

Pn 16.00† Bogusława Lekowska od szefostwa stacji Kryg.
Pn17.00† Maria Lachcik gr.
Wt16.00† Maria Bachórz
Wt17.00† Maria Lachcik gr.
Śr17.00K1. Za parafian
2. † Maria Lachcik zakończenie Mszy Świętych gregoriańskich.
3. † Maria Dobrzańska z okazji imienin.
Cz16.00† Agata Majerczak od kuzynki Weroniki Iwańskiej z mężem.
Cz17.00† Maria.
Pt16.00† Maria.
Pt17.00† Elżbieta Dobrzańska w 38 rocz. śm.
Sb16.00† Maria.
Sb17.00† Stefan Roman od sąsiadów córki Krystyny
z Hermanowej.
Niedziela7.00† Józef Wąchała w 14 rocz. śm. i jego zmarłych rodziców.
Niedziela9.00K† Maria.
Niedziela11.00† Maria Bachórz.