CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        30 stycznia 2022

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą
i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej parafii o godz. 16.00 w Krzywej i o godz. 17 w Gładyszowie.

3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom
w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania
o godz. 17.00.

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i spowiedź od godz. 15.45 w Krzywej i Msza Święta, o godz. 16.45 w Gładyszowie i Msza Święta. Do chorych z posługą pojadę od godz. 14.30.

– w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.00.

5. W sobotę wspominamy Św. Agatę szczególną orędowniczkę w ochronie od pożarów, tym dniu poświęcenie wody, chleba i soli.

6. Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej.

7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną  ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

8. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

–  sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.

Intencje Mszy św. od 31.01.22 – 6.02.2022 r.

Pn – Sb16.00† Józef Grzesik gr.
Pn17.00† Anna Ciapaj od rodziny Stępniów ze Smerekowca.
Wt17.00† Anna Wanciak od koleżanek córki Marysi
z ośrodka Biawena w Wysowej.
Śr16.00 K† Józef Grzesik gr.
Śr17.00† Władysław Gruca w 3 rocz. śm. od córki Barbary z mężem.
Cz17.00† Anna Czuchta od sąsiadów córki Alicji.
Pt16.00 K† Józef Grzesik gr.
Pt17.00Za siostry zakonne i inne osoby życia konsekrowanego, dziękując im za ich misyjną odwagę, aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi
w obliczu wyzwań naszych czasów.
Sb17.00† Stefan Roman od Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Gładyszowie.
Niedziela7.00† Ks. Bolesław Bawiec w 5 rocz. śm.
Niedziela9.00K† Bogusława Lekowska od Marii i Bogdana Król
z rodziną.
Niedziela11.00† Józef Grzesik gr.