PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          6 lutego 2022

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

2. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny
z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie
z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

3. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 16.00 w Krzywej i o godz. 17.00 w Gładyszowie.

4. Dziękuję rodzie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

W tym tygodniu patronuje nam:

– czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta.

Intencje Mszy św. od 7.02.22 – 13.02.2022 r.

Pn – Wt16.00† Józef Grzesik gr. i zakończenie Mszy gregoriańskich.
Pn17.00† Anna Ciapaj od rodziny Golis i Dypa z Weryni.
Wt17.00† Anna Czuchta od Marii Dyczko.
Śr17.00† Anna Wanciak od Zofii i Richi Bell.
Cz17.00† Anna Ciapaj od mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej Wspólnota.
Pt16.00 K† Bogusława Lekowska od wnuczki Weroniki
z Mariuszem.
Pt17.00 † Franciszek Oślizło z int. Haliny i Alicji.
Sb17.00† Stefan Roman od Haliny i Pawła Kmiecik.
Niedziela7.00O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny Grzesików.
Niedziela9.00K† Stanisław Król w 25 rocz. śm. od córek
z rodzinami.
Niedziela11.00† Anna Czuchta od siostry Zofii Syrociak.