DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           15 stycznia 2023

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

2. Wtorek 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. To także kolejna rocznica śmierci Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Głównym zadaniem tej wspólnoty jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach
i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały
i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

4. Czwartek 19 stycznia, przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona naszej diecezji. Z tej racji o godz. 18.00 w katedrze rzeszowskiej, pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Górnego, zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich diecezjan.

5. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

6. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

7. Zakończyłem wizytę duszpasterską w naszej parafii, pragnę złożyć podziękowanie za przyjęcie mnie w waszych domach, serdeczne rozmowy, uwagi jak i podpowiedzi co jeszcze należy zrobić w parafii.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

– czwartek, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego, patron diecezji rzeszowskiej;

– sobota, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.

Intencje Mszy św. od 16.01. – 22.01.2023 r.

Pn, Wt, Śr, Cz, Sb17.00† Ks. Stanisław Gąsior gr.
Pt7.00† Ks. Stanisław Gąsior gr.
Niedziela7.00† Ks. Stanisław Gąsior gr.
Niedziela9.00K† Piotr Kicwak z int. przyjaciela Andrzeja Olejarz z rodziną.
Niedziela11.00† Stanisław Bolisęga w 8 rocz. śm. z int. żony.