ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                         23 maja 2021

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu
O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół
w Chinach.

3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.

4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego
i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i umajenie na dzisiejsze święto, na przyszły tydzień proszę koleją rodzinę.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami;

– w sobotę 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci
i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.

Intencje Mszy św. od 24.05. – 30.05.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn7.00† Aniela, Roman, Stanisław Kowalczyk i zmarli z rodziny.
Pn16.30K† Cyryl Pierz gr.
Pn18.00† Genowefa Kordek w 2 rocznicę śmierci od siostry Zofii.
Wt16.30K† Cyryl Pierz gr.
Wt18.00† Jacek Drąg w 7 rocznicę śmierci.
Śr16.30K† Antoni Floryan od Andrzeja Kotaś z rodziną
z Tarnowa.
Śr18.00† Cyryl Pierz gr.
Cz16.30K† Cyryl Pierz gr.
Cz18.00† Edward Drąg w 4 rocznicę śmierci.
Pt16.30K† Cyryl Pierz gr.
Pt18.00† Józef Broda od córki z mężem.
Sb16.30K† Antoni Floryan od syna Pawła.
Sb18.00† Cyryl Pierz gr.
Niedziela7.00O łaski płynące z nieba dla rodziny za przyczyną ś.p. Karolinki.
Niedziela9.00 K† Cyryl Pierz gr.
Niedziela11.00W 11 rocznicę święceń kapłańskich ks. Radosława, o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w posłudze kapłańskiej z intencji babci.