XX Niedziela Zwykła

20 VIII 2017 r.

1. Bóg zapłać rodzinie, która sprzątała kościół na tą niedzielę. O sprzątanie i przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę proszę Krzysztofa Romana. Dziękuje za ofiarę na tacę przeznaczoną na potrzeby parafialne.

2. W najbliższą sobotę uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Uczcijmy to święto w 300 lecie koronacji Cudownego Wizerunku obecnością na mszy św. Msza św. będzie rano o 8.00 w Gładyszowie.

3. Organizacja Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prosi o zbiórkę elektroodpadów. W naszej parafii będzie ona do 9.30 w środę przy parkingu. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, który prowadzą Siostry Misjonarki. Szczegóły na ulotkach.

4. W następną sobotę i niedzielę tj. 26-27.08.2017 na terenie naszej gminy rozgrywane będą kolarskie Mistrzostwa Polski. Organizatorzy bardzo proszą o ograniczenie wyjazdów na drogi w tych dniach dla bezpieczeństwa kolarzy oraz przepraszają za utrudnienia w ruchu.

5. W najbliższą sobotę przy pomniku lotników w Banicy odbędzie się kolejna msza św. rocznicowa. Serdecznie wszystkich zapraszam na godzinę 17.00.

6. Decyzją ks. Biskupa zostałem przeniesiony do parafii w Gogołowie. Nowym ks. proboszczem został mianowany ks. Piotr Roman, były wikariusz z parafii Mrowla, pochodzący z parafii Rożnowice. Za przeżyty razem czas, modlitwy, prace i wszelkie wsparcie wszystkim z serca dziękuję i polecam się modlitwom w nowej parafii. Proszę o życzliwe przyjęcie nowego ks. proboszcza.

Wszystkim życzę dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Intencje mszy św. 21VIII- 27 VIII 2017

Dzień

Intencja

Pon.- sob.

Marek Załęski greg.

Niedziela

Gładyszów 7.00

Marek Załęski greg.

Gładyszów 11.00

Za zmarłych rodziny Welców

Krzywa 9.00

Stanisław Bajorek w V rocz. śm. Int córki Janiny