PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 marca 2024

1. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom, którzy zaangażowali się w przyjęcie ks. Biskupa w naszej parafii oraz uczestniczyli w spotkaniu w Krzywej i Mszy św. w Gładyszowie. Dzięki Wam wizytacja kanoniczna przebiegła tak jak byśmy wszyscy tego chcieli. Jeszcze raz Bóg zapłać. Również pragnę podziękować, szczególnie właścicielowi pola panu Kuzmyczowi za pozwolenie na wejście, strażakom, ministrantom i grupie śpiewającej, jak też wszystkim uczestnikom naszej plenerowej drogi krzyżowej. Mam nadzieję, że w kolejnych latach także pójdziemy pod krzyż na wzgórzu.

2. W dniach 16 – 24 marca br. w całej Polsce jest odmawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Szczegółowy przebieg nowenny umieściłem na stronie parafialnej w dziale „AKTUALNOŚCI”.

3. W piątek Msza św. i droga krzyżowa w Krzywej o godz. 16.00, a w Gładyszowie o godz. 17.30.
W niedzielę Gorzkie Żale po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Parafii oraz składane w kopertach.

5. W poniedziałek 18 marca spowiedź wielkopostna od 15.30 w Krzywej i od 16.30 w Gładyszowie.
Do chorych pojadę w czwartek 21 marca od 14.30.

6. Przygotowujemy się już do Triduum Paschalnego, zapraszam chętnych do czytania i śpiewania, by się zgłaszali. Proszę strażaków o przygotowanie ogniska i podjęcie straży przy grobie Jezusa.

7. W tym roku Boży Grób w Gładyszowie przygotowują rodziny z bloku nr 113.

8. Na parafię przysłano baranki Caritas.

9. W przyszłą niedzielę niedziela palmowa zapraszam dzieci i młodzież do konkursu na palmę wielkanocną. Zapraszam całe rodziny do wykonania własnoręcznie palmy.

10. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę. Przypominam, że w czasie Wielkiego Postu, nie dekorujemy świątyni kwiatami.

11. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W tym tygodniu wspomnienie:

19 III – uroczystość św. Józefa oblubieńca

Intencje Mszy św. od 18.03.2024 – 24.03.2024r.

Msza św. w świątyni w poniedziałek, piątek i niedzielę w pozostałe dni w kaplicy na plebanii

DzieńGodzinaIntencja
Poniedziałek16.00K