DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        12 sierpnia 2018

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.
  2. W poniedziałek 13 sierpnia zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie do Krzywej o godz. 18.00, Mszy w Gładyszowie w tym dniu nie będzie.
  3. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławię wianki z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
  4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
  5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie kościoła, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  6. Maryi wniebowziętej polecam jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.
  • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

Intencje Mszy św. od 13.08. – 19.08.2018r.

Pn 8.00

Pn 18.00 Krzywa

Wt 17.15

Cz 8.00

Pt 18.00

Sb 8.00

† Teresa Dziuban gr.

Z Róży o zdrowi błog. Boże i opiekę Pani Fatimskiej dla sióstr różańcowych i o łaskę trzeźwości.
† Teresa Dziuban gr.

† Witold Wawrzuta w 5 rocz. śm. od syna Alana z Sylwią i rodziną.
† Teresa Dziuban gr.

7.00 † Władysław Kozyra w 26 rocz. śm. od syna Rafała z rodziną.
9.00 Krzywa † Teresa Dziuban gr.
11.00 † Eugeniusz Roman od Haliny i Ryszarda Drąg.
Niedziela 7.00 † Witold Wawrzuta w 5 rocz. śm. z int. rodziców i rodzeństwa.
9.00 Krzywa † Władysław Kozyra w 26 rocz. śm.
11.00 † Teresa Dziuban gr.