CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 24 grudnia 2023

1. Dziś wypada wigilia. Zachęcam do zwyczajowego powstrzymywania się od pokarmów mięsnych, choć nie jest to konieczne.

2. Pasterka w Krzywej o 22.00, natomiast w Gładyszowie o 24.00. Zapraszam do udziału w jak najpiękniejszym przygotowaniu liturgii świąt Bożego Narodzenia.

3. Składka z Mszy św. Pasterskiej jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, natomiast składka z 26 grudnia na Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie.

4. W poniedziałek 25 grudnia Msze św. o 9.00 w Krzywej i 11.00 w Gładyszowie. We wtorek 26 grudnia niedzielny porządek Mszy św. Na Mszach poświęcenie owsa, proszę przynieść ziarno, kto chce.

4. W środę, 27 grudnia br., w liturgiczne święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty przypada dzień Imienin Pasterza naszej diecezji, Biskupa Jana Wątroby. Polecajmy dostojnego Solenizanta w naszych modlitwach opiece Bożej za wstawiennictwem Bogarodzicy i świętego Patrona. W tym dniu poświęcenie wina.

5. W czwartek 28 grudnia święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.

6. W naszej parafii rozpocznie się wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Wszyscy, którzy chcą, mogą przyjąć księdza.

– czwartek Jasionka od godz. 9.00

– piątek Krzywa od godz. 9.00

Ofiary kolędowe, jeśli kto ma takie życzenie, proszę składać na tacę z podpisem „KOLĘDA”. Zachęcam do hojności wobec Liturgicznej Służby Ołtarza. Dary dla nich proszę przekazać bezpośrednio w domu.

7. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu wszystkie małżeństwa sakramentalne mogą odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Chętni niech przyjdą na 9.00 do Krzywej i 7.00 lub 11.00 do Gładyszowa. Na Mszy św. proszę by stali blisko siebie. Po Mszy św. o 11.00 nabożeństwo na zakończenie starego roku.

9. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni na niedzielę, ofiarę na kwiaty. Na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

10. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:

26 XII – św. Szczepan diakon, męczennik

27 XII – św. Jan Apostoł i Ewangelista

28 XII – święci Młodziankowie męczennicy

Intencje Mszy św. od 25.12.2023 – 31.12.2023r.

DzieńGodzinaIntencja
Poniedziałek9.00K