SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         28 lipca 2019

1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy
    w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni
    w nas pragnienie modlitwy.
  2. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach
    i urlopach oraz naszym gościom życzę radości
    i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
  3. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w piątek w Krzywej o godz.16.15 spowiedź a po niej Msza Św., w Gładyszowie
    o godz.17.30 spowiedź i o godz.18.00 Msza Św.
  4. Najbliższe odwiedziny chorych z posługą duszpasterską w piątek od godz.15.00.
  5. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.
  6. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który
    w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszam do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do sierpniowej księgi trzeźwości.
  7. Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej, Pisma Świętego i dobrej książki.
  8. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni,
    na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  9. Solenizantów i jubilatów ogarniam serdeczną modlitwą i życzę wszelkich Bożych darów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.

Intencje Mszy św. od 29.07. – 4.08.2019 r.

Pn 18.00 W intencji Klaudii Szymczyk
o błogosławieństwo Boże, opiekę Maryi
i łaskę zdrowia z okazji 1 rocznicy urodzin.
Wt 18.00 † Stanisław Zygadło w rocznicę śmierci,† Zofia Zygadło,† Józef Wąchała.
Śr 18.00 † Maria, Jerzy i Marek Tomasik.
Cz 7.00 † Maria Tomalska początek Mszy Świętych gregoriańskich.
Pt 16.30

† Maria Tomalska gr.

Z intencji Matek Różańcowych
o trzeźwość w naszej parafii.

Sb 18.00 † Maria Tomalska gr.
Niedziela 7.00 1. O błogosławieństwo Boże
i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla Marka z okazji 37 urodzin z intencji mamy.

2.† Maria Tomalska gr.

9.00 Krzywa † Mieczysław, Zbigniew Kicwak.
11.00  O łaskę polepszenia stanu zdrowia i opiekę Anioła Stróża
dla chorej 3- letniej Hani.