ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                          20 maja 2018

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
  2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominam, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  3. Zachęcam także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.
  4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  5. W sobotę zapraszam wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 18.00 w Gładyszowie, a o godz. 19.00 w Krzywej, przy kapliczkach wieczorem.
  8. W piątek 25 maja dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i bliskimi udają się na pielgrzymkę dziękczynną do Centrum Jana Pawła II do Krakowa, jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Msza Św. w tym dniu poza parafią.
  9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na przyszły tydzień proszę następną rodzinę.
  10. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

Intencje Mszy św. od 21.05. – 27.05.2018r.

Wt- Sb

† Zmarłych rodziców Irenę Ćmiel w 1 rocz. śm. i Wincentego Ćmiel w 4 rocz. śm. z int. dzieci.

† Stanisław Panek.

Niedziela 7.00 W 27 rocz. Święceń Kapłańskich ks. dr Bogusława Połeć o Błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny w posłudze Kapłańskiej z int. Rodziców.
9.00 Krzywa † Stanisław Panek.
11.00 † Zofia i Stanisław Zygadło, † Józef Wąchała i zmarli z rodz. Kowalczyk.