ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO       28 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominam jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta o godz.18.00.

2. W środę, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

3. W czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania kapłańskie i zakonne;

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; spowiedź święta od godz. 16.15 w Krzywej, a od godz.17.30 w Gładyszowie, następnie Msza Święta; do chorych pojadę od godz. 14.30.

– w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej;

6. W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, złożoną ofiarę na kwiaty i umajenie świątyni na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

W tym tygodniu patronują nam:

– sobota, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy;

Intencje Mszy św. od 29.05.22 – 4.06.2023 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn – Wt16.30† Wojciech Jagielski gregorianka i jej zakończenie.
Pn18.00† Irena Drzazgowska z int. przyjaciół córek.
Wt18.00† Karolinę o wyproszenie potrzebnych łask dla rodziny za jej przyczyną.
Śr16.30† Helena Juruś z int. wnuczki Sabiny z rodziną.
Śr18.00W int. ks. Radosława Olejarz w 14 rocznicę święceń kapłańskich w podziękowaniu za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w posłudze kapłańskiej z int. babci Zofii.
Cz18.00† Bogdan Żmuda.
Pt16.30† Stanisław Janik w 1 rocz. śm. z int. wnuczki Sabiny z rodziną.
Pt18.00Od Matek Różańcowych w int. dzieci i młodzieży kończącej rok szkolny, aby oczekiwany okres wakacyjny był dla nich czasem radosnym i bogatym w poznawanie piękna Stwórcy.
Sb7.00† Jerzy Grzesik.
Niedziela7.00† Zofia, Józef, Władysław i Józef.
Niedziela9.00K† Piotr Kicwak z int. siostrzeńca Damiana z rodziną.
Niedziela11.00W int. parafian.