ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                     5 czerwca 2022

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.

3. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku.

4. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego
i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

5. Litania do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej.

6. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, złożoną ofiarę na kwiaty
i umajenie świątyni na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;

– sobota, 11 czerwca – Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach
i sporach.

Intencje Mszy św. od 6.06.22 – 12.06.2022 r.

Pn – Pt18.30† Maria Kramarz gr.
Pn18.00W 30 rocz. ślubu Beaty i Bogdana Roman
z podziękowaniem za otrzymane łaski
z prośbą o zdrowie, błog. Boże i opiekę Matki Bożej z int. dzieci i wnuków.
Wt18.00† Jacek Drąg w 8 rocz. śm. z int. rodziców.
Śr18.00† Anna Czuchta od członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Gładyszowa.
Cz18.00† Roman Pociecha od mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej ’’Wspólnota’’.
Pt18.00† Jacek Drąg z int. siostry Agnieszki z rodziną.
Sb†  Maria Kramarz gr. na pielgrzymce
w Łagiewnikach.
Niedziela7.00† Stanisław Dworak od syna Sławomira.
Niedziela9.00K† Maria Kramarz gr.
Niedziela11.00† Zofia i Stanisław Zygadło w kolejne rocz. śm.