ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                               31 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło
  i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
 2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę
  o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa
  w historii zbawienia i w Kościele.
 3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię
  o godz.18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost
  i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 5. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa,
  o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek z posługą duszpasterską udam się do chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz.14.30. Przed Mszą Świętą okazja do spowiedzi św. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W pierwszy piątek również okazja do spowiedzi św. o godz.16.00 w Krzywej
  i o godz.17.30 w Gładyszowie. W pierwszą sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej.
 7. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz
  o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
 8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.
 9. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
 • 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

 

Intencje Mszy św. od 1.06. – 7.06.2020 r.

Dzień Intencja
Pn 18.00 † Andrzej Wanat, zmarłe dzieci i zięć Kazimierz.
Wt 7.00 † Józefę, Stanisława, Jolę, Tadeusza i zmarłych z rodziny Depów.
Śr 7.00 † Ignacego i Emilię Grzesik.
Cz 18.00 † Stanisław Kocur.
Pt 18.00 W intencji dzieci i młodzieży o umocnienie w nich wiary i miłości do Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie z intencji Matek Różańcowych.
Sb 18.00 † Wojciech Stafin z okazji urodzin z intencji rodziców.
Niedziela 7.00 † Zofia Zygadło i Stanisław, † Józef Wąchała.
9.00 Krzywa † Kazimiera Król i Maria Medwid z okazji Dnia Matki i w 5 rocznicę śmierci Kazimiery z intencji Anny i Czesława z rodziną.
11.00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo.