WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH                  1 listopada 2020

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami
    w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.
  2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli,
    i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Pamiętajmy, że nie ma „święta zmarłych”. W drugim dniu listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.
  3. W poniedziałek, 2 listopada w naszej parafii będą sprawowane trzy Msze Święte w następujących godzinach: 16.00 w Krzywej, o 7.00 i 17.00
    w Gładyszowie.
  4. Przez wszystkie dni listopada w tym roku duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie
    i zakonne. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości,
    za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas Mszy Świętej
    o godz.16.00 w Krzywej i o godz.17.00 w Gładyszowie. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz.14.30. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi od godz.15.45
    w Krzywej i o godz.16.45 w Gładyszowie. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale i tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową.
  6. Dziękuję rodzinie za posprzątanie i przygotowanie świątyni na Uroczystość Wszystkich Świętych, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  7. Dziękuję Panu Markowi Bulińskiemu za przekazanie chryzantem dużo kwiatowych do świątyni w Gładyszowie i Krzywej.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, wielki reformator Kościoła.

Intencje Mszy św. od 2.11. – 8.11.2020 r.

Pn 7.00

† Stanisław Bachórz zakończenie Mszy Świętych gregoriańskich.

† Stanisławę, Danutę i Władysława Bajorek od córki Janiny.

W intencji wiernych zmarłych.

Wt 16.00

† Stefan Roman od Stanisławy Juruś z rodziną.

† Eugenia i Ludwik, Stanisława i Franciszek.

Śr 16.00

W intencji polecanych w wypominkach z Krzywej
i Jasionki.

W intencji polecanych w wypominkach
z Gładyszowa.

Cz 16.00

† Agata Serwońska od Mari Roman.

† Stanisław Bachórz gr.

Pt 16.00

† Agata Serwońska od kuzynki Krystyny z rodziną.

Za dusze w czyśćcu cierpiące niemające z nikąd pomocy z intencji Matek Różańcowych.

Sb 16.00

W intencji parafian.

Niedziela 7.00 † O. Zdzisław od parafian.
9.00 Krzywa Za zmarłych rodziców † Annę i Marcina Jarosz.
11.00 Msza Święta dziękczynna w intencji Konrada
i Kamila z okazji urodzin
z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Najświętszej Maryi Panny
i światło Ducha Świętego z intencji rodziców.