WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                            24 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami
  i przygotować nam miejsce.
 2. Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.
 3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół
  w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby
  i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
 4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
 5. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród
  w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament,
  a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.
 6. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.
 7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty,
  na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.
 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.

Intencje Mszy św. od 25.05. – 31.05.2020 r.

Dzień Intencja
Pn 16.00

18.00

† Marię Żyguła od koleżanki wnuczki Edyty.

W 40 rocznicę święceń kapłańskich ks. Jana Ochał
o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże
w posłudze z intencji Małgorzaty i Bogumiła Kawa.

Wt 16.00

18.00

† Marię Żyguła od Teodory Nocek z rodziną.

† Genowefa Kordek w 1 rocznicę śmierci z intencji siostry Zofii z rodziną.

Śr 16.00

 

 

 

 

18.00

Msza Święta o potrzebne dary i łaski w wypełnieniu Woli Bożej i ochronę przed atakami złego ducha oraz przerwanie wszelkich przekleństw i złorzeczeń w życiu Grzesia i jego mamy za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi, Św. Michała Archanioła, Św. Patronów i całego dworu anielskiego.

 

† Maria Żyguła od Marii Papciak z rodziną z Dębowej.

Cz 16.00

18.00

† Henryk, Janina i zmarli z rodziny Kozubal.

† Marię Żyguła od Pauliny Piątek z rodziną.

Pt 16.00

18.00

O zdrowie, miłość i zgodę w rodzinie Madejów.

† Maria Żyguła od Marii Wojdyła i Kobaków.

Sb 16.00

18.00

† Maria Żyguła od Wiesławy i Mariana Szczyrba.

W intencji ks. Radosława Olejarz
o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi Matki kapłanów w 11 rocznicę święceń kapłańskich
z intencji babci Zosi.

Niedziela 7.00 O łaski płynące na rodzinę od ś.p. Karolinki.
9.00 Krzywa † Maria Żyguła od rodziny Cabanów.
11.00 W intencji Leny o błogosławieństwo Boże i wsparcie Maryi Uzdrowienie chorych i siłę do pokonania choroby nowotworowej.