VI NIEDZIELA ZWYKŁA

VI NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                            11lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.
 2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcam do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
 3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
 4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszej parafii w Krzywej o godz. 16.00 a w Gładyszowie o godz. 17.00. Przypominam, że wszystkich katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku
  (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18
  a rozpoczęciem 60 roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia
  w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
 5. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia
  i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonam obrzędu posypania głów popiołem. Również w Środę uroczyste wręczenie Krzyża młodzieży przed Bierzmowaniem i Modlitewnika dzieciom przed I Komunią Św. na Mszy o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam rodziców do wzięcia udziału w tym obrzędzie.
 6. Już teraz zachęcam do licznego udziału
  w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30, a gorzkie żale
  w niedzielę po Mszy Świętej w Krzywej o godz. 9.00, w Gładyszowie o godz. 11.00.
 7. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
 8. Za tydzień zbiórka do puszek na zakony klauzurowe serdecznie zachęcam do ofiarności, jest to jedyne utrzymanie jakie te zakony otrzymują.
 9. Serdeczne Bóg Zapłać rodzinie za posprzątanie. Na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
 10. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Intencje Mszy św. od 12.02. –  18.02.2018r.

Dzień Intencja
Pn – Sb † Tadeusz Panek gr.
Śr Krz16.00

Gład.17.00

† Tadeusz Panek gr.

† Jan Bąk w 10 rocz. śm

Niedziela 7.00 † Tadeusz Panek gr.
9.00 Krzywa † Danuta Konieczko.
11.00 W int. parafian.