TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   28 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra
  i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz.18.00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w kościele o godz.16.00 w Krzywej,
  a o godz.18.00 w Gładyszowie. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą
  i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej
  o godz.18.00.
 4. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz.15.45 w Krzywej i od godz.17.30 w Gładyszowie. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Do chorych udam się w piątek od godz.14.30.
 5. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim, w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół.
 6. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.
 • 3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.

Intencje Mszy św. od 29.06. – 5.07.2020 r.

Dzień Intencja
Uroczystość Świętych Apostołów Piotr i Pawła 7.00 † Maria Żyguła od rodziny Węgrzynów.
9.00 W intencji własnej.
11.00 Za parafian.
Wt 18.00 † Roman Surowiec
Śr    18.00 † Jakuba, Julię, Eugenię i Eugeniusza.
Cz 18.00 † Maria Żyguła od współpracowników z Zakładu Gorlice.
Pt 16.00

     18.00

† Maria Żyguła od współpracowników z Zakładu Gorlice.

O dobre przeżycie czasu wakacji i urlopów dla dzieci, młodzieży i dorosłych parafian z intencji  Matek Różańcowych.

Sb 18.00 † Maria Żyguła od rodziny Wierdak i Szurek.
Niedziela 7.00 † Maria Żyguła od rodziny Teresy i Jana Kowalskich z Dębicy.
9.00 Krzywa Msza Święta dziękczynna za ocalenie życia
z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla Kamila z intencji rodziców.
11.00 Za rodzinę Lachcików, Batogów i Litwinów
o błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny.