TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   13 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. 

2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

4. Ks. Jarosław wraz z całą wspólnotą greckokatolicką składają serdeczne podziękowania naszej wspólnocie za pomoc, wsparcie i zaangażowanie w przeprowadzone prace w cerkwi.  Również serdeczne podziękowanie dla braci strażaków z OSP Gładyszów za bezpłatne przywiezienie z Przemyśla żyrandolu, który jest w świątyni.

5. Msze święte w poniedziałek, wtorek i środę będę odprawiał na rekolekcjach w Dębowcu. W tych dniach nie będzie Mszy w Gładyszowie.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;

– piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

Intencje Mszy św. od 14.11.22 – 20.11.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn17.00† Maria i Eugeniusz Batóg. † Maria i Walenty Lachcik.
Wt17.00† Maria Jadwisieńczak w 1 rocz. śm. z int. Bożeny Durlak.
Śr17.00† Janina i Julian Ptaszek z int. córki.
Cz17.00† Zbigniew Dziubak.
Pt17.00† Anna Czuchta z int. rodziy Kowalczyków i rodziny Szyszków.
Sb17.00† Antoni Dziubak.
Niedziela7.00† Maria i Jan.
Niedziela 9.00KW int. parafian.
Niedziela 11.00† Janusz Serwoński z int. chrześniaka Krzysztofa z rodziną.