TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    14 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne,
w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas.

3. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to trzecia niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.9.00 i 11.00 szczególna modlitwa i błogosławieństwo dzieci, które jeszcze nie przystąpiły do Komunii Świętej.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

– w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica
i męczennica, zginęła w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

– w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.

Intencje Mszy św. od 15.11. – 21.11.2021 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn – Sb16.00† Maria Lachcik gr.
Pn17.00† Emilia Niemasik od rodziny kuzyna Mieczysława z Zagórzan.
Wt17.00† Anna Czuchta od mieszkańców bloków 113 i 114.
Śr17.00† Anna Wanciak od Janusza Ludwin z rodziną.
Cz7.00† Stefan Roman od organisty z żoną z Mrowli.
Pt17.00† Eugenia Szyszka w 7 dzień po śm. od wnuczki Anny z rodziną.
Sb17.00† Anna Wanciak od Marii Janik z rodziną.
Niedziela7.00† Anna Ciapaj od Marty Siuta.
Niedziela9.00K† Maria Lachcik gr.
Niedziela11.00† Anna Czuchta od córki Danuty z rodziną.