TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   15 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień
  w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę
  i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych
  i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.
 2. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.
 3. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela,
  22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Jest to również święto Akcji Katolickiej i KSM-u.
 4. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty,
  na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
 • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
 • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.

 

Intencje Mszy św. od 16.11. – 22.11.2020 r.

Dzień Intencja
Pn 17.00 W 4 rocznicę ślubu Mireli i Wojciecha
o błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny, dar potomstwa i moc Ducha Świętego w małżeństwie z intencji babci Zofii.
Wt 17.00 † Tadeusz Kozubal od rodziny Lisów.
Śr 17.00 † Ks. Zygmunt Król.
Cz 17.00 † Tadeusz Kozubal od rodziny Wilgów.
Pt 17.00 † Tadeusz Kozubal od rodziny Korzeniowskich.
Sb 17.00 † Stefan Roman od Romana Kmiotek z rodziną.
Niedziela 7.00 † Józefę Łopotycz – Korczyńską.
9.00 Krzywa † Rudolf Michalewicz w 8 rocznicę śmierci od córki Ireny.
11.00 † Stefan Roman od rodziny Wanciaków.