TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           4 listopada 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.
  2. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Do tego wyjątkowego święta narodowego przygotujemy się przez trzy dni wspólnej modlitwy i refleksji, od czwartku do soboty codziennie o godz. 17.00.
  3. Przypominam, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia kościoła lub cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.00, a w Krzywej o godz. 16.00 do czwartku.
  4. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
  5. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.
  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.

 

Intencje Mszy św. od 05.11. – 11.11.2018r.

Dzień Intencja
Pn 17.00

             Wt 17.00

Śr 17.00

             Cz 17.00

Pt 17.00

             Sb 17.00

† Melanię, Piotra, Szymona, Stefana Gburów i ich rodziców.

†† Zmarłych z rodzin Styka i Nowak.

† Piotra, Zofię, Bazylego Gburów i ich rodziców.

Za dusze czyśćcowe.

O łaskę zdrowia i błog. Boże dla rodzin Bogdana i Małgorzaty.

† Eugeniusz Roman od rodziny Prystupa.

Niedziela 7.00 †† Za zmarłymi z rodziny Tomaszkiewicz.
9.00 Krzywa † Eugeniusz Lekowski w 7 rocz. śmierci z intencji żony z dziećmi.
11.00 1. † Ks. Zygmunt Król.

2. W int. Parafian.