TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   

30 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały.

2. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie w świątyni i tym, którzy modlitwę różańcową odmawiali w domu.

3. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą dziś sprawowane jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 i 11.00 wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.

4. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszam na Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 15.00 w Gładyszowie, a o godz. 10.00 w Krzywej. Po Mszy Świętej
o godz. 10.00 i 15.00 procesja na cmentarz. Zapraszam wszystkich na wspomnę modlitwę za naszych bliskich zmarłych!

5. Czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele.

6. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

7. W dniach od 1- 8 listopada będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w  wypominkach.
W Krzywej o godz. 16.00, a w Gładyszowie o godz. 17.00.

8. Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.00 w Krzywej i o godz. 17.00 w Gładyszowie; spowiedź od godz. 15.45 i od godz.17.00. Do chorych z posługą udam się od godz. 14.30.

9. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

10. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej. Msze święte z racji poświęcenia polichromii będą o godz. 7.00, 9.00 i 10.00 suma w Gładyszowie. Na godz. 12.00 wspólnota greckokatolicka wraz z ks. Jarosławem Czuchtą – proboszczem zapraszają naszą wspólnotę na uroczystości poświęcenia polichromii.

11. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i udekorowanie na Wszystkich Świętych, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek,  4 listopada – Święty Karol Boromeusz  (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.

Intencje Mszy św. od 31.10.22 – 6.11.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn16.30K† Bogusława Lekowska z int. uczestników pogrzebu.
Pn17.30† Andrzej, Anna, Antoni i Tomasz Skraba z int. rodziny Gruca.
Wt Wszystkich Świętych  7.00  † Stefan Roman z int. mieszkańców Mrowli.
Wt Wszystkich Świętych  9.00 K  † Ludwikę, Teodora, Zbigniewa i Mieczysława Kicwak.
Wt Wszystkich Świętych  11.00  W int. parafian.
Śr Dzień Zaduszny7.00† Jan Kozyra w 20 rocz. śm. z int. żony i dzieci z rodzinami.
Śr Dzień Zaduszny10.00 K† Władysław, Stanisława, Danuta Bajorek. † Antoni Floryan z int. Janiny Floryan.
Śr Dzień Zaduszny15.00† Ks. Stanisław Gąsior z int. OSP Gładyszów.
Cz16.00K† Stefan Roman z int. mieszkańców Mrowli.
Cz17.00† Wiesław Lenard z int. Danuty i Sławomira Kutypów.
Pt16.00K† Stefan Roman z int. mieszkańców Mrowli.
Pt17.00W int. zmarłych Matek Różańcowych i bliskich z ich rodzin, oraz zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu z int. Matek Różańcowych.
Sb16.00K† Maria Feret w rocz. śm. i † Józef.
Sb17.00† Anna Czuchta z int. Nadleśniczego Nadleśnictwa Łosie.
Niedziela7.00† Roman Pociecha z int. Edyty Kudłacz z rodziną ze Stępiny.
Niedziela 9.00K† Agata Majerczak w 1 rocz. śm.
Niedziela 10.00W int. parafian.